Nasza cela - Forum dla ludzi z charakterem, zakonników i pustelników

Kategoria ogólna => Dyskusja ogólna => W±tek zaczêty przez: Gutek Styczeñ 15, 2008, 09:37:44



Tytu³: Witamy w serwisie
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Gutek Styczeñ 15, 2008, 09:37:44
Witamy w serwisie: www.naszacela.darmowefora.pl

Mamy nadziejê, ¿e u¿ywanie Twojego forum bêdzie Ci siê podoba³o. Je¶li napotkasz jakiekolwiek problemy, zawsze mo¿esz zwróciæ siê do nas po pomoc.

Dziêkujemy!


Tytu³: Kryzys kryzysem, a rz±d ma swój kalendarz euro
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Gutek Luty 12, 2009, 11:16:31
Kryzys kryzysem, a rz±d ma swój kalendarz euro

MF: ZE Z£OTÓWK¡ ROZSTANIEMY SIÊ W 2012 R.


Nie ma ¿adnej zmiany w rz±dowym harmonogramie przyjêcia przez Polskê euro - zapewni³ wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Pe³nomocnik rz±du ds. wprowadzenia euro zapewnia, ¿e wspóln± walutê przyjmiemy w 2012 roku i nie bêdzie do tego potrzebna zmiana konstytucji. Zupe³nie innego zdania s± zwi±zkowcy z "Solidarno¶ci".
Zdaniem Ludwika Koteckiego luty, najdalej pocz±tek marca to ostatni moment na rozpoczêcie rozmów z Europejskim Bankiem Centralnym, aby w maju lub w czerwcu Polska mog³a przyst±piæ do mechanizmu ERM2. Wiceminister oceni³, ¿e wej¶cie do ERM2 jest mo¿liwe bez zmiany konstytucji.

Kotecki podkre¶la, ¿e obecne warunki s± korzystne do wej¶cia do ERM2, gdy¿ - jego zdaniem - istnieje wiêksze prawdopodobieñstwo, ¿e z³oty bêdzie siê umacnia³ ni¿ os³abia³.


- Ryzyko os³abienia z³otego jest du¿o mniejsze ni¿ rok temu. Oczekujê, ¿e z³oty bêdzie siê umacnia³ w najbli¿szych miesi±cach, ale trudno powiedzieæ w jakim tempie - powiedzia³ wiceminister. Doda³, ¿e ewentualne wzmocnienie z³otego podczas przebywania Polski w ERM2 nie powinno byæ problemem.

Przypomnia³ on, ¿e podobnie by³o ze s³owack± koron±, któr± w ERM2 dwukrotnie poddawano tzw. rewaluacji (podwy¿szenie warto¶ci waluty, której kurs jest sztywny).

Kotecki odniós³ siê tak¿e do ¿±dania PiS, by o tym, czy mamy przyst±piæ do euro w 2012 r. decydowa³o referendum. Od jego wyników PiS uzale¿nia udzielenie zgody na zmianê konstytucji, bez czego przyst±pienie do wspólnej waluty nie jest mo¿liwe.

- Jestem przeciwny referendum w sprawie przyjêcia przez Polskê euro. W tych warunkach niczego to nie zmieni, gdy¿ nie bêdzie wi±¿±ce - mówi³. Wed³ug niego "dobrze by by³o wyeliminowaæ ryzyko polityczne", ale zmiana konstytucji przed przyst±pieniem do ERM2 nie jest konieczna.

W opinii wiceministra Koteckiego, pod koniec 2009 roku inflacja powinna osi±gn±æ 2,5 proc.

"Solidarno¶æ": nie ma warunków dla wprowadzenia euro

Zupe³nie innego zdania ws. wprowadzenia euro jest prezydium Komisji Krajowej "Solidarno¶ci”. Zwi±zkowcy uwa¿aj±, ¿e aktualna sytuacja gospodarcza nie stwarza odpowiednich warunków do bezpiecznego przyst±pienia do ERM2. W o¶wiadczeniu przes³anym PAP zaznaczyli, ¿e nie kwestionuj± potrzeby integracji Polski ze stref± euro, uwa¿aj± jednak, ¿e decyzja o dacie przyst±pienia do niej „musi byæ podjêta w sposób szczególnie rozwa¿ny”.

Prezydium KK „S” przypomina, ¿e skutki kryzysu, który dotyka rynku pracy, produkcji, wymiany handlowej oraz rynków finansowych, s± coraz bardziej dotkliwe dla spo³eczeñstwa. „Nie zapobiegnie temu redukcja wydatków bud¿etowych proponowana przez rz±d. Obecnie bezwzglêdnym priorytetem w dzia³aniach rz±du powinny byæ ochrona rynku pracy i popytu wewnêtrznego. Polski nie staæ na dalsze zaniechania w tych sferach” – pisz± zwi±zkowcy.

Cz³onkowie „S” zwracaj± te¿ w o¶wiadczeniu uwagê na to, "czy wymogi dyscypliny bud¿etowej stawiane w ERM2 mo¿na pogodziæ z koniecznymi dzia³aniami antykryzysowymi wi±¿±cymi siê z nak³adami z bud¿etu”. Zwi±zkowcy domagaj± siê debaty w tej sprawie.

„Reasumuj±c, uwa¿amy, ¿e aktualna, niepewna sytuacja gospodarcza, a przede wszystkim spo³eczna, nie stwarza odpowiednich warunków do bezpiecznego przyst±pienia Polski do ERM2” – pisz± cz³onkowie prezydium „S”.

Dwa lata w poczekalni

Data wej¶cia Polski do strefy euro nie jest przes±dzona. W programie przyjêtym przez rz±d w koñcu ub.r. zaplanowano, ¿e nast±pi to w roku 2012. Jednak aby tak siê sta³o, Polska musi spe³niæ szereg warunków - tzw. kryteria z Maastricht. Inflacja nie mo¿e byæ wy¿sza ni¿ 1,5 pkt proc. od ¶redniej stopy inflacji w trzech krajach UE, gdzie inflacja by³a najni¿sza. D³ugoterminowe stopy procentowe nie mog± przekraczaæ wiêcej ni¿ o 2 pkt proc. ¶redniej stóp procentowych w trzech krajach UE o najni¿szej inflacji.

Ponadto d³ug publiczny nie mo¿e przekraczaæ 60 proc. PKB, a deficyt bud¿etowy - 3 proc. PKB. Moment wej¶cia do strefy euro poprzedza uczestnictwo w mechanizmie ERM2, gdy przez dwa lata dana waluta jest ju¿ zwi±zana z euro, a jej kurs mo¿e siê wahaæ w stosunku do euro tylko o plus/minus 15 proc. Na przyst±pienie do mechanizmu ERM2 musi wyraziæ zgodê Europejski Bank Centralny i Komisja Europejska.



Tytu³: Odp: Witamy w serwisie
Wiadomo¶æ wys³ana przez: agnieszka Sierpieñ 05, 2010, 17:14:18
.
TO OBROÑCY POLSKIEGO KATOLICYZMU I KOSCIO£A !!!!!!!!!!!
 
 wy powinni¶cie brac z nich pszyk³ad bo sami jestescie Katolikami i musicie bronic symboli Polski Wielkiej Katolickiej !!!!!!!!!!

~ZOFIA KATOLICZKA

>>>

To nie s± zwykli obroñcy KRZY¯A...
~Pol 

>>>

(http://www.naszairlandia.fora.pl/images/galleries/541530704c5abdc1e55b9-015233-wm.jpg)
foto PAP


Krzy¿ jest symbolem naszej wiary, wiêc obrona GO jest uzasadniona. Jednak uwa¿am, ¿e w miejsce krzy¿a powinien stan±æ pomnik upamiêtniaj±cy Ofiary Katastrofy Smoleñskiej.

Dziwi mnie fakt, ¿e tak trudno jest postawiæ pomnik ludziom zas³u¿onym naszemu krajowi, a tak ³atwo stawiali¶my pomniki Radzieckim ,,wyzwolicielom,,

Dlatego zastanawiam siê, czy to aby nadal jest Polska ?

Czy my Polacy, jeste¶my u siebie ?

3 sierpnia na Wêgrzech postawiono pomnik, zaproszono nasze w³adze i a¿ przykro o tym my¶leæ - NIKT nie pojecha³ tam.

Nie tak dawno ¦.P. Prezydent Lech Kaczyñski, zosta³ odznaczony Najwy¿szym Orderem Gruzji i co ?

 Cisza ?

A tak, cisza drodzy Polacy, bo to nie Narod jest z³y, a w³adza ju¿ nie Polska.

Dlatego zaniechajmy walki o wiarê naszych ojcow i nasz±. Nie dajmy IM satysfakcji skakania sobie do oczu. Kto¶ ¶wietnie tu zauwa¿y³, mia³a byæ druga Irlandia, a zamiast jej ograbiaj± nas z naszych  najwiêkszych warto¶ci, z WIARY W BOGA !

 Wed³ug nich Obroñcy Krzy¿a s± uparci, a ONI jacy s± ?

To rz±d odpowiada za ¶mieræ 96 ludzi i to od rz±du powinna pa¶æ propozycja, upamiêtnienia tych osob.

Nie Narod ma siê upominaæ !

Zrozumcie to wszyscy i nie skaczcie jeden na drugiego, bo ONI tego w³a¶nie chc±.

PODZIELIÆ SPO£ECZEÑSTWO, bo takim ³atwiej jest manipulowaæ i okradaæ je.
.



Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dlawtajemniczonych zwiazek-ludowy gangem virtual-life watahapolnocnejciszy