Nasza cela - Forum dla ludzi z charakterem, zakonników i pustelników
Kwiecieñ 03, 2025, 20:31:45 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
 
  Strona g³ówna Pomoc Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
  Poka¿ wiadomo¶ci
Strony: [1] 2 3
1  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Lech Wa³êsa: Stawianie mi zarzutów jest haniebne : Pa¼dziernik 29, 2021, 18:43:58
http://www.naszacela.darmowefora.pl/index.php?topic=57.0
2  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Lech Wa³êsa: Stawianie mi zarzutów jest haniebne : Pa¼dziernik 29, 2021, 18:43:14

.

Lech Wa³êsa: Stawianie mi zarzutów jest haniebne
 
Przemys³aw Malinowski

 By³y prezydent Lech Wa³êsa wyda³ o¶wiadczenie w sprawie z³o¿enia nieprawdziwych zeznañ. "Mam nadziejê, ¿e osoby , które doprowadzi³y do postawienia mi tego haniebnego zarzutu ponios± za to kiedy¶ odpowiedzialno¶æ" - przekaza³.

 




© , Jerzy Dudek Lech Wa³êsa


W pi±tek Lech Wa³êsa zosta³ przes³uchany w charakterze podejrzanego. By³emu prezydentowi przedstawiono zarzut dotycz±cy z³o¿enia nieprawdziwych zeznañ maj±cych s³u¿yæ za dowód w postêpowaniu karnym prowadzonym w sprawie podrobienia na jego szkodê dokumentów operacyjnych S³u¿by Bezpieczeñstwa z lat 1970-1976.
Wa³êsa nie przyzna³ siê do pope³nienia zarzucanego mu czynu i odmówi³ sk³adania wyja¶nieñ.

Lech Wa³êsa us³ysza³ zarzut sk³adania nieprawdziwych zeznañ
W opublikowanym w internecie o¶wiadczeniu przekaza³, ¿e stawiany mu zarzut "jest haniebny". "Jest to kolejne oszczerstwo, próba zdyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej, a w konsekwencji umniejszenie mojej roli w historii" - przekonuje by³y prezydent.

"Mam nadziejê, ¿e osoby, które doprowadzi³y do postawienia mi tego haniebnego zarzutu ponios± za to kiedy¶ odpowiedzialno¶æ. Prokuratura nie jest miejscem do ustalania prawd historycznych – prawdê o tamtych czasach ustal± historycy, a wyroków historii nie bojê siê" - czytamy w o¶wiadczeniu.


Wa³êsa zapowiedzia³, ¿e nie bêdzie t³umaczy³ siê prokuraturze "z dzia³añ, które przynios³y zwyciêstwo Solidarno¶ci, wolno¶æ Polsce, a w konsekwencji upadek komunizmu". "Korzystam z przys³uguj±cego mi prawa i odmawiam sk³adania wyja¶nieñ" - doda³.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/lech-wa%C5%82%C4%99sa-stawianie-mi-zarzut%C3%B3w-jest-haniebne/ar-AAQ6aem?ocid=msedgdhp&pc=U531

.
3  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: W³odzimierz Czarzasty: Wys³ucha³em najbardziej obrzydliwego wyst±pienia : Pa¼dziernik 29, 2021, 08:38:23
http://www.naszacela.darmowefora.pl/index.php?topic=56.0
4  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / W³odzimierz Czarzasty: Wys³ucha³em najbardziej obrzydliwego wyst±pienia : Pa¼dziernik 29, 2021, 08:37:52

.
Ustawa #StopLGBT w Sejmie. W³odzimierz Czarzasty: Wys³ucha³em najbardziej obrzydliwego wyst±pienia
 
oprac. Urszula Ziemska
 


•   
 

•   
 

•   




Krzysztof Kasprzak (Fundacja ¯ycie i Rodzina) podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy #StopLGBT
© Fot. S³awomir Kamiñski / Agencja Wyborcza.pl
Krzysztof Kasprzak (Fundacja ¯ycie i Rodzina) podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy #StopLGBT



- Chcia³em pañstwu powiedzieæ, ¿e wys³ucha³em najbardziej obrzydliwego wyst±pienia w Sejmie przez ostatnie dwa lata, jak w nim siedzê - powiedzia³ wicemarsza³ek Sejmu W³odzimierz Czarzasty po wyst±pieniu Krzysztofa Kasprzaka z Fundacji Kai Godek. Co powiedzia³ przedstawiciel wnioskodawców ustawy #StopLGBT?

W czwartek 28 pa¼dziernika w Sejmie odby³o siê pierwsze czytanie obywatelskiego projektu homofobicznej ustawy #StopLGBT, pod którym podpisa³o siê 140 tys. obywateli, a którego autorami s± dzia³acze fundacji Kai Godek. Pos³om przedstawi³ go przedstawiciel wnioskodawców Krzysztof Kasprzak. Jego przemówienie wywo³a³o oburzenie w¶ród zgromadzonych na sali plenarnej.

Ustawa #StopLGBT w Sejmie. Krzysztof Kasprzak: Parady s± kluczowym elementem szerzenia homopropagandy

- Inicjatorzy projektu oraz jego sygnatariusze odrzucaj± zasady "poprawno¶ci politycznej". Nie zamierzamy s³uchaæ oskar¿eñ lewej strony o mityczn± homofobiê - bo fobia to lêk, a my siê was nie boimy. Nie zamierzamy przepraszaæ za sformu³owanie "ideologia LGBT", bo to rzekomo ludzie, a nie ideologia. Za ka¿d± ideologi± stoj± ludzie, tak jak stali na przyk³ad za ideologi± komunistyczn± czy nazistowsk±. Ludzie s± no¶nikiem pewnych idei - czasem s± to idee dobre, czasem z³e. W przypadku ideologii LGBT s± skrajnie z³e, gdy¿ mamy do czynienia z kolejn± ods³on± rodz±cego siê totalitaryzmu - mówi³ z mównicy Kasprzak.

Jego wyst±pienie by³o zak³ócane ¶miechem i okrzykami. W pewnej chwili g³os zabra³ prowadz±cy obrady wicemarsza³ek Sejmu W³odzimierz Czarzasty.

- Sejm jest miejscem debaty. S± pogl±dy, które jednym siê podobaj±, a innym nie. Nie przerywajcie pañstwo panu, który referuje - powiedzia³ przedstawiciel Lewicy.

Krzysztof Kasprzak kontynuowa³ szukanie porównañ miêdzy homoseksualno¶ci± a totalitaryzmami. Stwierdzi³ m.in., ¿e "pierwsze homoseksualne bojówki powsta³y w latach 20-stych i 30-stych w Niemczech w ³onie nazistowskiej partii".
- Ruch LGBT d±¿y do dominacji absolutnej w ka¿dej dziedzinie ¿ycia, do obalenia naturalnego porz±dku biologicznego i spo³ecznego i do zaprowadzenia terroru. [...] Parady LGBT s± kluczowym elementem szerzenia homopropagandy. Bez nich ruch LGBT nie bêdzie w stanie osi±gn±æ swoich za³o¿eñ, bez nich nie bêdzie w stanie zamieniæ Polski w têczowa dyktaturê, tak jak zmienili kraje Europy Zachodniej i USA - mówi³ Kasprzak.

W³odzimierz Czarzasty wywiesi³ têczow± flagê nad sejmow± mównic±

Pos³owie zgromadzeni na sali plenarnej odliczali czas do zakoñczenia przemówienia przedstawiciela fundacji Kai Godek. Kiedy ten up³yn±³, W³odzimierz Czarzasty wy³±czy³ Kasprzakowi mikrofon. Wówczas do sto³u prezydialnego podszed³ przedstawiciel Konfederacji Grzegorz Braun. Pose³ domaga³ siê, aby przedstawiciel wnioskodawców móg³ przemawiaæ dalej, poniewa¿ czê¶æ jego przemówienia zosta³a zag³uszona. Czarzasty nie zgodzi³ siê jednak na dalsze przemówienie Kasprzaka.


- Demokracja ma wysok± cenê.

 Chcia³em pañstwu powiedzieæ, ¿e wys³ucha³em najbardziej obrzydliwego wyst±pienia w Sejmie przez ostatnie dwa lata, jak w nim siedzê - powiedzia³ wicemarsza³ek Sejmu i wywiesi³ nad mównic± niedu¿± têczow± flagê. Zosta³a ona zdjêta jeszcze podczas debaty. Zrobi³ to wicemarsza³ek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS w chwili, gdy przej±³ prowadzenie obrad.

Pos³owie bêd± g³osowaæ nad ustaw± #StopLGBT w pi±tek 29 pa¼dziernika 2021 miêdzy 15:45 a 17:45.


https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ustawa-supernumberstoplgbt-w-sejmie-w%c5%82odzimierz-czarzasty-wys%c5%82ucha%c5%82em-najbardziej-obrzydliwego-wyst%c4%85pienia/ar-AAQ5eTR?ocid=msedgntp

.
5  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Newsy, artyku³y, wywiady : Lipiec 06, 2013, 07:52:04
nie powinno sie zatrudniac obcokrajowcow w takiej skali!!! powinno to byc zakazane!!! wtedy nie byloby takiego wyzysku. powinny byæ ustalone najni¿sze stawki (ale nie p³aca minimalna...) powinny byc srogie kary za prace na czarno czy umowy ¶mieciowe nie dla studentów , umowy o prace powinny byc duzo tanszym kosztem dla pracodawcow!!!! poza tym organizacja urzedow pracy co porazka!
³atwo siê mówi - ok. ale w tym kraju nie widze zeby ktos cos robil?!?!?!
nikomu sie nie chce...
 np. osoby bezrobotne czy bezdomne moglyby np. pomagac w schroniskach czy w innych potzrebujacych placowkach i Pañstwo powinno pomagaæ w tym. poza tym zawsze mozna by bylo pomyslec o jakis stazach/praktykach ale dostepnych!!!! firmy szukaja nawet na staz ludzi z super wyksztalceniem i doswiadczeniem.. taki ten swiat - bogaty moze wszystko, biedny - nic i wszystko ma utrudniane...
6  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Kaczyñski Kontra Tusk - walka na szczytach : Lipiec 06, 2013, 07:50:29
Prawid³owo liczone bezrobocie, to ró¿nica pomiêdzy liczb± obywateli RP zdolnych i chêtntych do podjêcia pracy a liczb± zatrudnionych, którzy zarabiaj± przynajmniej 25 z³/h, bo tylko tak± kwotê mo¿na w relacji do obecnych kosztów ¿ycia nazwaæ wynagrodzeniem. W Polsce pracê ma mo¿e 25 % Polaków, reszta to radz±cy sobie w rózny sposób (praca za granic±, szara strefa, zlodziejstwo, ¿ebractwo, paso¿ytnictwo, prostytucja) lub nie radz±cy sobie w ogóle bezrobotni.
7  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Wspomnienia, opisy i relacje : Lipiec 16, 2012, 17:44:24
zawsze w podobnych wypowiedziach interesuje mnie s³owo "...harowa³a"... jestem pracodawc± i NIGDY nie spotka³em ani nie slysza³em o haruj±cym polaku...bo o obibokach to tak... wiêc mo¿e raczej nale¿a³oby zastanowiæ siê nad sensem przys³owia: "jak sobie po¶cielesz tak siê wy¶pisz".
8  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Trening autogenny- skoncentrowane odprê¿anie : Listopad 01, 2010, 17:39:22


LOGOS-Koszalin
LOGOPEDIA MEDIALNA

W³adys³aw Pitak



dla dziennikarzy, pracowników mediów, rzeczników prasowych, pracowników PR, mened¿erów.

Zajêcia odbywaj± siê  w formie 3-dniowych zjazdów (od pi±tku do niedzieli).
W programie miêdzy innymi zajêcia obejmuj±ce zagadnienia z zakresu estetyki ¿ywego s³owa, interpretacji tekstów, elementów retoryki, pracy nad g³osem, pracy przy mikrofonie, przygotowania wyst±pienia przed kamer±, kszta³towania wizerunku, elementów psychologii w komunikacji, technik pokonywania stresu.

Prowadzi je logopeda, muzykoterapeuta, aktor estradowy, operator kamer filmowych i telewizyjnych,   wiza¿ysta – W³adys³aw Pitak.
[/color]

Adres:


Towarzystwo Terapii i Kszta³cenia Mowy
 „LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254



Kontakt:

 [size=16]e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
strony URL:
www.logos.pomorze.pl
9  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: "Nasza Klasa" : Sierpieñ 16, 2010, 07:59:29
RETORYKA – SZTUKA PRZEMAWANIA I PRZEKONYWANIA

@
 [size=16]RETORYKA – SZTUKA PRZEMAWANIA I PRZEKONYWANIA[/size]
[size=16]RETORYKA – SZTUKA PRZEMAWANIA I PRZEKONYWANIA[/size]

@
* POROZUMIEWANIE SIÊ Z LUD¬MI - scenariusz lekcji Gimnazjum w Góralicach
Porozumiewanie siê z lud¼mi mo¿e byæ ³atwe lub trudne. W rozmowie z obcokrajowcem bêdzie trudne, je¶li nie znamy danego jêzyka. Ale czy nie zdarzy³a Wam siê sytuacja, gdy nie mogli¶cie porozumieæ siê z kim¶ znajomym? Czasami prosicie o co¶ rodziców i te¿ macie wra¿enie, ¿e nie mo¿ecie siê nawzajem zrozumieæ. Takich sytuacji jest wiele w ¿yciu ka¿dego z nas. >>> wiêcej >>>  www.logos.dt.pl/orator15

* KOMUNIKACJA NIEWERBALNA W PRACY SOCJALNEJ
Wszyscy, w³±czaj±c dzieci, zauwa¿aj± niezgodno¶ci i sprzeczno¶ci miêdzy tym, co ludzie wypowiadaj± w postaci s³ów i tym, co wyra¿aj± w sposób niewerbalny. Niezwykle interesuj±ce zagadnienie komunikacji pozawerbalnej jest badane przez przedstawicieli ró¿nych dyscyplin naukowych. Sk³ada siê na ni± to wszystko, co w naszym wygl±dzie, zachowaniu, a tak¿e elementach otoczenia (np. stosy papierów na biurku, sugeruj±ce, ¿e klient jest intruzem przerywaj±cym nam wa¿n± robotê) >>> wiêcej  >>> www.logos.dt.pl/orator14

* HISTORIA
Retoryka narodzi³a siê w staro¿ytnej Grecji. Wywodzi siê z sofistyki (zasady prowadzenia sporów), poezji i walki s±dowej. >>> wiêcej  >>> www.logos.dt.pl/orator13

* DLACZEGO RETORYKA?
Tytu³owe pytanie traktujê jako swoist± prowokacjê intelektualn±. Nale¿y ono bowiem do gatunku kwestii tylko pozornie wymagaj±cych uzasadnienia, a w istocie uzasadnionych a¿ nazbyt dobrze. Z drugiej strony - >>> wiêcej   >>> www.logos.dt.pl/orator12

* O RETORYCE BEZ UPRZEDZEÑZ pewnymi oporami przystêpujê do kolejnej próby przekonania nieprzekonanych do retoryki. Oczywi¶cie, nie przes±dzam, ¿e przekonawszy kogo¶, uzyskam tym samym postawê entuzjastyczn±, ale przynajmniej postawê szacunku i rzetelnego traktowania. >>> wiêcej  >>> www.logos.dt.pl/orator11

* DLACZEGO RETORYKA POTRZEBNA JEST W SZKOLE
Retoryka ma dzi¶ z³± opiniê: niemal co dzieñ spotykamy w prasie i w radiu zdania, w których bana³ i beztre¶ciowo¶æ oraz mniej lub bardziej ozdobne gadulstwo okre¶la siê mianem: to tylko retoryka. >>> wiêcej  >>> www.logos.dt.pl/orator10

* 4 MAKSYMY DOBREGO MÓWCY
1. Ilo¶ci: niech twój wk³ad w rozmowê zawiera tyle ile trzeba informacji - nie wiêcej i nie mniej. Na pytanie "Która godzina?" odpowied¼ jedna musi byæ - "5.15". To zasada taka jak przy pracy stolarza - jak masz podaæ trzy gwo¼dzie, to kurwa maj± byæ 3 a nie 4 albo 2.. Czêsto t± zasadê naruszaj± wyra¿enia konwencjonalne, typu "Na wojnie jak na wojnie". >>> wiêcej   >>> www.logos.dt.pl/orator09

* SZKO£Y MÓWCÓW
Umiejêtno¶ci wypowiadania siê i przekazywania my¶li najlepiej zacz±æ siê uczyæ u profesjonalistów. A potem cierpliwie æwiczyæ zgodnie z ich radami.
Jak w¶ród wielu szkó³ oraz agencji, które oferuj± szkolenia w zakresie wizerunku, rozpoznaæ te, które s± w stanie nam rzeczywi¶cie pomóc? >>> wiêcej   >>> www.logos.dt.pl/orator08

* SZTUKA MÓWIENIA
W zamy¶le za³o¿yciela Towarzystwa, neurologopedy z do¶wiadczeniem teatralnym, ma ono s³u¿yæ pomoc± osobom z mniejszymi i wiêkszymi wadami wymowy, ale tak¿e wszystkim, którym umiejêtno¶æ "zgrabnego" wys³awiania siê potrzebna jest w pracy lub dzia³alno¶ci publicznej: politykom, nauczycielom, biznesmenom.
>>> wiêcej   >>> www.logos.dt.pl/orator01

* ROZSUP£AJ JÊZYK
Koszaliñski neurologopeda pomy¶lnie ³±czy w swej pracy terapeutycznej do¶wiadczenia teatralne z praktyk± logopedy. Artystyczne " wyrobienie " sprawi³o, ¿e dostrzeg³ potrzebê æwiczenia wymowy nie tylko u osób z powa¿nymi jej wadami. Umiejêtno¶æ wys³awiania siê przydaje siê dzisiaj bardzo, choæby politykom czy biznesmenom. Dar wymowy to dla nich klucz do sukcesu.
>>> wiêcej   >>> www.logos.dt.pl/orator02

* TECHNIKI SPO£ECZNEGO KOMUNIKOWANIA SIÊ

JE¯ELI :
* Odnie¶li¶cie Pañstwo sukces zawodowy, bo interesy id± dobrze.
* Wygrali¶cie wybory i teraz zasiadacie w rozmaitych radach i cia³ach przedstawicielskich.
MUSICIE :
* Odbywaæ liczne spotkania.
* Udzielaæ wywiadów do mikrofonu i przed kamer±.
* Wystêpowaæ przed ró¿nymi audytoriami.
To trudne umiejêtno¶ci, ale mo¿na siê ich nauczyæ.
>>> wiêcej   >>> www.logos.dt.pl/orator03 

* WYWIAD TO NIE TYLKO S£OWA
Ma³o kto wie, ¿e poprawne s³owo pisane bardzo ró¿ni siê od mówionego. Przejêzyczenia i z³y szyk zdania umykaj± w gor±cej rozmowie. Na papierze jednak (nawet w g³o¶niku) staj± siê bardzo widoczne. Je¿eli mamy do czynienia z wywiadem w telewizji, to tre¶æ wypowiedzi stanowi zaledwie kilka procent wywiadu, ponad 30 % to tembr g³osu mówi±cego, ton, modulacja, a prawie 60 % to mowa cia³a - mimika, postawa, gesty i sytuacja.
>>> wiêcej   >>> www.logos.dt.pl/orator04 

* INTERNET W AKCJI KATOLICKIEJ - AKCJA W INTERNECIE
Internet z ca³± pewno¶ci± jest nowym "forum" w znaczeniu nadawanym temu s³owu w staro¿ytnym Rzymie, czyli przestrzeni± publiczn±, gdzie za³atwiano sprawy polityczne i gospodarcze, gdzie wype³niano obowi±zki religijne, gdzie w znacznej mierze toczy³o siê ¿ycie spo³eczne miasta i gdzie natura ludzka ukazywa³a swoj± lepsz± i gorsz± stronê. By³a to t³umna i chaotyczna przestrzeñ, odzwierciedlaj±ca panuj±c± kulturê, lecz tak¿e tworz±ca kulturê w³asn±. - (Internet nowym forum dla g³oszenia Ewangelii - orêdzie Ojca ¦wiêtego na 36. ¦wiatowy Dzieñ ¦rodków Spo³ecznego Przekazu 2002 ).
>>> wiecej    >>> www.logos.dt.pl/orator05

* JAK WYSTÊPOWAÆ PRZED KAMER¡?
Jak skonstruowaæ wypowied¼ do kamery, ¿eby telewizja pokaza³a nas takimi, jakimi chcemy byæ odbierani. Kto dobrze pokazuje siê w tv ?
>>> wiêcej  >>> www.logos.dt.pl/orator06

* IM WIÊCEJ MÓWISZ, TYM MNIEJ ROZMAWIASZ
Najczê¶ciej stosowanym sposobem komunikowania siê codziennego s± bezpo¶rednie rozmowy z ró¿nymi osobami w rozmaitych sytuacjach. Inaczej rozmawiamy z przygodnym pasa¿erem w poci±gu lub w poczekalni do lekarza, inaczej zachwalamy produkty, jeszcze inaczej negocjujemy warunki postêpowania. Zawsze jednak porozumiewamy siê przy pomocy s³ów i gestów. Zawsze jako¶ wygl±damy i zawsze dzieje siê to w jakim¶ miejscu i okoliczno¶ciach.
>>> wiêcej >>> www.logos.dt.pl/orator07

kontakt:

[size=16]tel.94-340-60-06
biuro@logos.dt.pl
www.logos.dt.pl
.
[/size]

10  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Trening autogenny- skoncentrowane odprê¿anie : Sierpieñ 16, 2010, 07:57:34

Album 2x VCD/DVD - Æwiczenia relaksacyjne i autogenne

1. Relaks progresywny Jacobsona + Trening autogenny Schultza

Pe³ne wersje 2 æwiczeñ do praktycznego wykonywania w warunkach domowych i klubowych.

Opracowanie i wykonanie: W³adys³aw Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny.

Nagrania wykonano w Jaskiniach Solno-Jodowych "Galos" w Kudowie i L±dku Zdroju w 2004 r.

2. Jak radziæ sobie ze stresem + omówienie technik relaksacyjnych

Wyk³ad, prezentacja i omówienie w wyk. W³adys³awa Pitaka podczas Ogólnopolskich Warsztatów dla Dziennikarzy - Niepo³omice 2004).

Z wyk³adu i prezentacji dowiesz siê, ¿e: "relaksacja Jacobsona polega na wykonywaniu okre¶lonych, celowych ruchów rêkami, nogami, tu³owiem i twarz±, po to, aby napinaæ i rozlu¼niaæ okre¶lone grupy miê¶ni organizmu. Napinanie i rozlu¼nianie s³u¿y najpierw wyuczeniu zdawania sobie sprawy z ró¿nicy wra¿eñ p³yn±cych z miê¶nia napiêtego i rozlu¼nionego.

Systematyczne æwiczenia ucz± tak¿e nawyku rozlu¼niania w³asnych miê¶ni. Uczenie siê relaksu jest podobne do uczenia siê jazdy na nartach czy p³ywania.

Z treningu p³yn± okre¶lone korzy¶ci.

Oto niektóre z nich:
- przyjemne doznania i poprawa samopoczucia,
- wzmocnienie zaufania do siebie,
- zmniejszenie nadci¶nienia i poprawa pracy serca,
- lepsza praca ¿o³±dka i jelit,
- dzia³anie profilaktyczne przeciw wrzodom i k³opotom trawiennym,
- zmniejszenie nerwowo¶ci, rozwój wyobra¼ni i procesów my¶lenia.

Nazwa trening autogenny Schultza pochodzi od greckiego s³owa "autos"- sam i "genos"- pocz±tek, pochodzenie, ród. Autogenny znaczy wiêc: æwicz±cy w³asne EGO.

Ró¿nica miêdzy stanem hipnotycznym a autogennym polega na tym, ¿e w pierwszym przypadku cz³owiek znajduje siê pod wp³ywem dzia³ania hipnotyzera, a w autogenii - pod wp³ywem samego siebie.

Trening Schultza ma bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu wspomagaj±cym przy ró¿nego rodzaju neurozach i zaburzeniach psychosomatycznych, dolegliwo¶ciach hormonalnych, w neurologii, foniatrii, po³o¿nictwie, stomatologii i przy drobnych zabiegach chirurgicznych.

Metoda sprawdzi³a siê w wielu dziedzinach , m.in. w poradniach wychowawczych i ma³¿eñskich, w sporcie (przed startem) i sztuce aktorskiej i publicznych wyst±pieniach (przy opanowywaniu tremy przed wystêpami).

Obiektywne badania kliniczne (EEG, EKG) dowodz±, ¿e metoda ta wp³ywa na ³agodzenie, a nierzadko usuwa m.in. takie objawy chorobowe:

- nerwicowy czêstoskurcz serca i nerwowe po³ykanie powietrza,
- choroba wrzodowa ¿o³±dka i dwunastnicy,
- d³awica sercowa (po³±czona ze stanami lêkowymi),
- dusznica oskrzelowa,
- nerwice narz±dowe (dyskinezje dróg ¿ó³ciowych, spastyczne stany jelit, zaparcie),
- mêczliwo¶æ, migrena i moczenie nocne,
- naczynioruchowe bóle g³owy,
- nadci¶nienie têtnicze,
- nadczynno¶æ tarczycy,
- pokrzywka i ¶wi±d nerwicowy,
- ruchy przymusowe (tiki) i wymioty psychogenne,
-   wegetatywne zaburzenia kr±¿enia i przewodu pokarmowego.

#



Koszt albumu 2xDVD = 45 z³.+ 5 z³ (koszty pocztowe) = 50,- z³ z przedp³at± na konto autora:


rodzaj wp³aty: album 2xVCD

Wysy³ka odbywa siê w terminie 3 dni  po otrzymaniu potwierdzenia z banku o wp³yniêciu w/w kwoty na konto.
~~~~~~~~~~~~


Uwaga: 

Nr konta podamy po z³o¿eniu zamówienia  mailowego  (biuro@logos.dt.pl) lub telefonicznego (94-340-60-06)  z podaniem  tytu³u  zamówionego nagrania, nazwiska odbiorcy i jego adresu.


[size=24]telefony: 94-340-60-06;
600-809-254
e-mail: logos@logos.pomorze.pl
www.logos.pomorze.pl
[/size]

Zapraszamy


11  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Linki do dobrych stron www i forów dyskusyjnych : Sierpieñ 16, 2010, 07:56:27
.
[size=24]Szko³y mówców[/size]

[size=16]Umiejêtno¶ci wypowiadania siê i przekazywania my¶li najlepiej zacz±æ siê uczyæ u profesjonalistów. A potem cierpliwie æwiczyæ zgodnie z ich radami[/size]

Jak w¶ród wielu szkó³ oraz agencji, które oferuj± szkolenia w zakresie wizerunku, rozpoznaæ te, które s± w stanie nam rzeczywi¶cie pomóc ?

 

Po pierwsze, je¶li firma obiecuje, ¿e w ci±gu 12 godzin nauczy nas przemawiania, to znaczy, ¿e nie nauczy nas niczego.

- Aby wyæwiczyæ w³a¶ciw± wymowê, potrzeba od trzech miesiêcy do roku - twierdzi trener i logopeda medialny Joanna Luboñ. - Mowa jest procesem zautomatyzowanym i ¿eby co¶ poprawiæ, trzeba wpisaæ w po¶wiadomo¶æ nowe zachowania: wielokrotnie powtarzaæ i trenowaæ od 15 do 30 minut dziennie, je¶li wada jest usuwalna.

 

Po drugie, powinni¶my zwróciæ uwagê na zakres szkolenia. Nie oczekujmy cudu po kilku ró¿nych zajêciach w ci±gu dnia. Pozwala to zaledwie rozpoznaæ, a nie rozwi±zaæ problem.

 

Po trzecie, nawet najlepszy program szkolenia nie obroni siê, gdy nie bêdzie za nim sta³a do¶wiadczona kadra trenerów. Warto wiêc zapytaæ o wyk³adowców i sprawdziæ ich pozycjê na rynku.


Po czwarte, solidna szko³a lub agencja PR powinna przedstawiæ na ¿yczenie potencjalnego klienta referencje osób lub firm, które ju¿ bra³y udzia³ w jej szkoleniach.

 

Szkolenia s± skrojone na miarê potrzeb klienta

Przedstawiamy wybrane szko³y, które w swoich programach uwzglêdniaj± naukê z zakresu sztuki przemawiania. (Zestawienie pomija typowe kursy wyst±pieñ przed kamer±).

Szko³a Macieja Or³osia Studio BMJ Studio BMJ (www.studio-bmj.pl) oferuje kilka szkoleñ zapoznaj±cych z tajnikami sztuki mówienia. Na przyk³ad "Szkolenie autoprezentacyjne, czyli budowanie i wykorzystywanie wizerunku w kontaktach biznesowych" przygotowuje do wystêpowania publicznego.

Przyk³adowe ceny kursów: za dwudniowe szkolenie dla 6-8 osób w o¶rodku ko³o Warszawy - 3 tys. z³otych za osobê; szkolenia medialne (jeden dzieñ w studiu TV w Warszawie) dla 8-10 osób - ok. 20 tys. z³otych plus VAT. Ka¿dy uczestnik otrzymuje materia³y z zajêæ: CD-ROM lub kasetê wideo ze swoim wyst±pieniem i diagnozê indywidualn±, czyli ocenê jego mo¿liwo¶ci autoprezentacji na forum publicznym, opiniê logopedy oraz sugestie dzia³añ s³u¿±cych dalszemu samodoskonaleniu.

- Uczestnicy ucz± siê patrzeæ na siebie oczami innych ludzi. Oceniaj± wra¿enie, jakie wywieraj± na nich - mówi Bogdan Szcze¶niak, aktor, re¿yser i wspó³w³a¶ciciel Studia BMJ. - Uczymy konstrukcji wyst±pienia, sposobów radzenia sobie z trem±, aktywowania widowni. Pomagamy klientowi oceniæ i wybraæ najlepszy styl, optymalnie ³±cz±cy jego osobowo¶æ z rol±, w jakiej wystêpuje.




Towarzystwo Terapii i Kszta³cenia Mowy "Logos" w Kretominie k. Koszalina (http://logos.pomorze.pl) proponuje m.in. kurs "Jak byæ przekonuj±cym mówc± ". W³adys³aw Pitak, logopeda medialny i szef Logosu, mówi, ¿e rozwijanie umiejêtno¶ci skutecznej autoprezentacji i prowadzenia rozmów oraz dyskusji to nie moda, ale konieczno¶æ. Przez 16 godzin w ci±gu dwóch dni uczestnicy poznaj± w³asne metody radzenia sobie z presj±, æwicz± wyst±pienia publiczne, w tym ¶rodki werbalne i mowê cia³a. Szkolenie kosztuje 690 z³, sk³ada siê z wyk³adów, testów, psychodramy, pracy z mikrofonem i kamer±. (podkre¶l.-LOGOS)


 

Sukces zapewnia dobra kadra i wysi³ek æwicz±cego


Z bogatej listy otwartych kursów w Centrum Szkolenia Polskiego Radia w Warszawie (www.radio.com.pl/cspr) na uwagê zas³uguje "Sztuka wyst±pieñ publicznych". Specjali¶æi z centrum obiecuj±, ¿e spróbuj± nauczyæ, jak mówiæ ciekawie. W ramach zajêæ s± m.in. kursy: retoryki praktycznej, umiejêtno¶ci negocjowania i komunikowania siê, wykorzystywania zasad interpretacji i pozbywania siê tremy. Na dwudniowe szkolenie (14 godzin) trzeba wy³o¿yæ 950 z³otych.

Inn± propzycj± jest "Kultura jêzyka polskiego", sk³adaj±ca siê z wyk³adów i æwiczeñ wymowy ( zasady prawid³owego akcentowania i wymowy polskiej, prace nad artykulacj±) oraz poprawnej polszczyzny. Szkolenie trwa dwa dni po 6 godzin i kosztuje 500 z³otych.

Dobr± opiniê maj± te¿ zajêcia prowadzone przez szko³y: Alert Media Communications Alert Media Communications (www.alertrmedia.pl), On Board (www.onboard.pl), Joker PR Kompania Komunikacyjna (www.jokerpr.pl) oraz trenerkê Laurê Klos Sokol (lsokol@it.com.pl).

Je¶li kto¶ chce poznaæ tajniki udanych wyst±pieñ na indywidualnych lekcjach, zostanie mu stworzona taka mo¿liwo¶æ. Jednodniowe korepetycje u wybranego specjalisty, czêsto o znanym nazwisku, to w Warszawie wydatek 2-5 tys. z³otych. Oczywi¶cie taka lekcja to zaledwie wstêp do sztuki piêknego mówienia.

 

Hanna Ba³on: Szko³y mówców, w: Profit nr 4/2003 kwiecieñ, s.113.

Pobrano dnia 20.04.2003.
www.logos.dt.pl/orator08



[size=16]kontakt:

tel. 600-809-254
 lub tel. 94-340-60-06
e-mail:
biuro@logos.dt.pl
[/size]

.
12  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / LOGOPEDIA MEDIALNA : Sierpieñ 16, 2010, 07:55:49
[size=24]
LOGOS-Koszalin
LOGOPEDIA MEDIALNA

W³adys³aw Pitak
[/size]


[size=18]dla dziennikarzy, polityków, samorz±dowców, nauczycieli, pracowników mediów, rzeczników prasowych, pracowników PR, mened¿erów.

Zajêcia odbywaj± siê  w formie 3-dniowych zjazdów (od pi±tku do niedzieli).
W programie miêdzy innymi zajêcia obejmuj±ce zagadnienia z zakresu estetyki ¿ywego s³owa, interpretacji tekstów, elementów retoryki, pracy nad g³osem, pracy przy mikrofonie, przygotowania wyst±pienia przed kamer±, kszta³towania wizerunku, elementów psychologii w komunikacji, technik pokonywania stresu.

Prowadzi je logopeda, muzykoterapeuta, aktor estradowy, operator kamer filmowych i telewizyjnych,   wiza¿ysta – W³adys³aw Pitak.
[/size][/color]

Adres:

[size=16]
Towarzystwo Terapii i Kszta³cenia Mowy
 „LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254
[/size]


Kontakt:

 [size=16]e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
strony URL:
www.logos.pomorze.pl
[/size]

13  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Rosyjskie w³adze ostrzega³y przed lotniskiem w Smoleñsku : Sierpieñ 16, 2010, 07:48:29
Ja i moi znajomi, pracownicy jednej z amerykanskich linii lotniczych

uwazamy co nastepuje: do sprowadzenia samolotu z kursu zosta³a u¿yta fa³szywa - Radiolatarnia - radiostacja nadawcza lub nadawczo-odbiorcza wysy³aj±ca sygna³ radiowy dla radionawigacji. Sygna³ jest nadawany w sta³ych odstêpach czasu i zawiera kod radiolatarni np. znakowy (nadawany alfabetem Morse'a). Sygna³ ten mo¿e byæ te¿ nadawany dopiero po odebraniu zapytania. W komunikacji morskiej i lotniczej s³u¿y do okre¶lania kierunku za pomoc± radionamiernika.
ujawnienie informacji o takiej awarii przez Polskê zapewne skutkowa³oby natychmiastowym zerwaniem przez Rosjê stosunków dyplomatycznych z Polsk±.
14  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: Rosyjskie w³adze ostrzega³y przed lotniskiem w Smoleñsku : Sierpieñ 16, 2010, 07:48:07
G³osy w dyskusji:


A JA SIE PYTAM O CZYM TUSK ROZMAWIAL NA MOLO W SOPOCIE

z Putinem ?!! nie bylo ani swiadkow, ani tlumaczy..Rozmawiali w 4 oczy...To bylo 1 wrzesnia 2009 roku..O CZYM ROZPRAWIALI CI PRZYJACIELE ?? A Rosyjskie sledztwo i ich ustalenia sa dla mnie tak samo wiarygodne jak GW i TVN razem wziete.

@

Zabrak³o dobrej woli premiera D.Tuska ,inicjatywy sprzeciwienia siê

scenariuszowi strony rosyjskiej i zaproponowanie prezydentowi ,by 7 kwietnia w Katyniu pojawi³a siê wspólna delegacja Rzeczypospolitej Polskiej .

Trzeba by³o przelamac niechêæ i wykazuj±c siê dobra wol± porozmawiac z prezydentem ,i ewentualnie przekanac go do wspólnego lotu i polecieæ omijaj± clotnisko w Smoleñsku ,dbaj±c o bezpieczeñstwo .
@


Jak widac rozmowa z premierem Rosji W.Putinem przychodzi³a D.Tuskowi latwiej ni¿ rozmowa z prezydentem Polski L.Kaczyñskim .Inn± kwestja by³o to i¿ premier D.Tusk nie widzia³ potrzeby i nie rozumia³ ,dlaczego na uroczysto¶ciach rocznicy mordu w Katyniu polskich oficerów mieliby siê pojawiæ premier z prezydenetm Rzeczypospolitej Polskiej.

@

Na 7 kwietnia by³y wyznaczone uroczysto¶ci w Katyniu wg programu strony rosyjskiej, który przewidywa³ przede wszystkim oddanie ho³du Rosjanom zamordowanym przez NKWD, a tak¿e wmurowanie kamienia wêgielnego pod przysz³± cerkiew.

Na 10 kwietnia by³y wyznaczone uroczysto¶ci w katyniu wg programu strony polskiej, któy przeiwdywa³ oddanie ho³du Polakom pomordowanym przez NKWD.
Tusk wola³ uroczysto¶ci rosyjskie ni¿ polskie i dlatego pojecha³ wcze¶niej.

Poza tym na lotnistku w Smoleñsku w 7 kwietnia by³y zainstalowane specjalne ur¿adzenia naprowadzaj±ce, które rozebrano przed przylotem polskiej delegacji prezydenckiej w dniu 10.04.2010 r.

To wszyscy wiedz±, wiêc po co szukaæ winy po stronie kancelarii prezydenta. Realizacj± wylotu do Katynia w dniu 10 kwietnia zajmowa³a siê kancelaria premiera. sic
15  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Rosyjskie w³adze ostrzega³y przed lotniskiem w Smoleñsku : Sierpieñ 16, 2010, 07:46:52
Dziennik Gazeta Prawna": Rosyjskie MSZ w marcu oficjalnie ostrzega³o polskie w³adze, ¿e lotnisko w Smoleñsku jest zaniedbane i nie nadaje siê do przyjmowania samolotów rejsowych - pisze gazeta.

Gazeta dotar³a do tre¶ci zeznañ osób pracuj±cych w MSZ na temat przygotowañ do wizyty premiera i prezydenta na grobach katyñskich. W oficjalnych pismach strona rosyjska informowa³a o braku zaplecza technicznego, koniecznego do l±dowania samolotu. Chodzi³o m.in. o sprzêt utrzymania pasa startowego, mobilne agregaty pr±dotwórcze i cysterny paliwowe.

Tak by³o jeszcze pod koniec marca. Nadal nie wiadomo dok³adnie, jaki urz±dzenia zosta³y dostarczone na feralne lotnisko przed przylotem premiera i prezydenta na pocz±tku kwietnia. Prokuratura chce te¿ dociec, czy wyposa¿enie techniczne 10 kwietnia by³o identyczne, jak to 7 kwietnia, gdy przebywa³ tam premier Tusk. 17 sierpnia Polska ma otrzymaæ kolejne tomy rosyjskiego ¶ledztwa.

Po katastrofie 10 kwietnia w³adze obwodu smoleñskiego zamierzaj± wyremontowaæ lotnisko w Smoleñsku. W 2013 r. bêdzie obs³ugiwaæ samoloty wojskowe i cywilne - dowiaduje siê "Dziennik Gazeta Prawna".

Strony: [1] 2 3
Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zwiazek-ludowy watahapolnocnejciszy playnewstories coffee naszegry